Самостійний монтаж унітазу

Якщо у вас виникла необхідність у монтажі унітазу, але не вистачає коштів на виклик фахівця, або ж поряд немає необхідних фахівців. Монтаж унітазу є водночас і складною, для тих хто робить це в перше. і водночас простою справою коли в усьому розібратись. Ця стаття допоможе вам самостійно монтувати унітаз. Почати необхідно з вибору унітазу, зазвичай підходить унітаз-компакт, котрий елегантно впишеться у ваш інтер’єр та не займатиме багато місця. Якщо ж ви вирішили замінити ваш старий девайс на новий, або ж попередній зломився, і це вимушена заміна. В першу чергу слід звернути увагу на систему кріплень, адже у різних моделей система кріплень різна. Тому вам необхідно підібрати подібну систему кріплень котра у вас була.

Якщо ви замінюєте свій старий унітаз на новий, огляньте свій старий унітаз, зверніть увагу на такі моменти як:

 • Кут випуску. Є різні моделі унітазів котрі відрізняються кутом випуску, існує прямий випуск, косий та в підлогу. Зміряйте висоту випуску від підлоги, якщо ж вибрана модель відрізняється від вашої старої моделі, ви можете придбати перехідну зливну гофру. Зливну гофру можна придбати, якщо ви монтуєте унітаз в перше, та системи зливу відрізняються.
 • Підключення води. Зазвичай вода підключається до бачка унітазу, але є унітази з нижнім підключенням на гнучкому шлангу. Під час вибору нового унітазу, слід врахувати довжину гнучкого шлангу.
 • Методи кріплень унітазів до підлоги. Ваш старий унітаз може бути закріплений на пластикові дюбелі, проте існують унітази котрі зацементовані до поверхні підлоги, ви можете придбати будь-який тип кріплень. У першому випадку вам бажано придбати додатковий комплект кріплень, на випадок злому. У другому випадку вам доведеться по новій робити стяжку між підлогою та унітазом.
 • Перш ніж розпочати монтаж унітазу, перекрийте воду котра йде до бачка унітазу. Це може бути локальна ( у вашій квартирі/будинку), або ж загальна ( у під’їзді вашого будинку). У другому випадку потрібно домовитись з комунальними службами, також проаналізуйте стан каналізаційних та водопровідних труб. Можливо необхідну буде їх замінити у місцях з’єднання.

Після виконання підготовчих пунктів, вам будуть потрібні інструменти такі як:

 1. Дриль із свердлом необхідного діаметра ( зазвичай це 10).
 2. Молоток.
 3. Герметик силіконовий.
 4. Два гайкові ключа для збирання бачка.
 5. Розвідний ключ.

Демонтаж старого унітазу.

 • Спершу перекриваємо воду.
 • Зливаєте воду з бачка.
 • Відкручуєте підводку води від бачка, якщо підводка гнучка, Але якщо підводка металева, зі сторони водопроводу розбираються різьбові з’єднання, щоб можливо було накрутити гайку нової труби.
 • Перед Демонтажем унітазу обробіть його дезінфікуючими засобами, для цього підійде хлорка. Сам демонтаж проводьте в захисних рукавичках, для захисту рук. Проте якщо ви плануєте розбивати унітаз вам знадобляться захисні окуляри. Щоб уламки унітазу не потрапили вам в очі.
 • Після демонтажу унітазу переходимо до демонтажу кріплень на котрі був зафіксований унітаз. Унітаз може бути зафіксований на болтові кріплення, або ж на цементну стяжку. У першому випадку викручуємо болти/дюбелі. У другому ж випадку розбиваємо цемент, або ж старий унітаз у місцях фіксації.Після зняття унітазу його необхідно нахилити назад що б злити воду з порожнини зливної системи.
 • Далі від’єднуємо каналізаційну трубу, якщо гофра знімаємо її. Якщо чавунний, чи пластиковий розтруб просто виймаєте унітаз. Розтруб розбираємо до першого з’єднання, або спилюємо під розмір гофрової труби.
 • Після чого встановлюється нова зливна гофра, з сторони з’єднання з каналізацією гофра змащується герметиком, розтруб з середини вичищається і теж змащується герметиком. Вставляєте гофру до упору, рекомендуємо прикрити ганчіркою, або ж заглушкою, для уникнення розповсюдження запахів з каналізаційної системи.

Монтаж унітазу на дюбель

 • Якщо новий унітаз має аналогічне кріплення зі старим, його можна монтувати на теж саме кріплення. Якщо новий унітаз кріпиться на дюбелі, висвердлюєте старі дюбелі та замінюєте на нові. Якщо отвори більші нових дюбелів, новий девайс буде закріплено не надійно і необхідно підготувати нові отвори. Для цього необхідно приставити унітаз у зібраному вигляді, до місця де він буде установлений, та зазначити місця нових кріплень. При цьому необхідно врахувати габарити унітазу, довжину підводки і гофри.

Монтаж унітазу на стяжку

 • Якщо старий унітаз був зафіксований на цемент, після зняття старого унітазу, необхідно зачистити поглиблення у підлозі від залишків цементної стяжки. Після чого вирівнюєте підлогу густим цементним розчином, поставити зверху на нову стяжку унітаз і прикрутити прямо через вологу стяжку до старої дерев’яної застави, а вже після повного висихання підтягнути шурупи. Проте заставна з часом може згнити, перед проведенням цієї процедури необхідно перевірити її надійність. Якщо дерев’яна заставна не встановлюється – робимо стяжку, яка повинна сохнути 2-3 дні.
 • Кріплення на дюбелях обережно забиваєте у підготовлені у підлозі отвори. пластикові фіксатори для дюбелів мають входити легко. 

Підготовка підлоги для нового унітазу

 Якщо унітаз встановлюється вперше то спершу необхідно назначити місця фіксації. Для цього потрібно приставити унітаз в зібраному вигляді до місця його установки і зазначити місце для нових отворів для кріплення, враховуючи габарити унітазу, довжину підводки і гофри. Після визначення місця фіксації висвердлюємо отвори для дюбелів.

Дюбеля кріплення обережно забивають у підготовлені в підлозі отвори. Вони повинні входити в підлогу легко. Від правильної підготовки залежить стійкість нового унітазу. з’єднання між унітазом та підлогою варто змастити герметиком, для уникнення потрапляння води під унітаз. Що може привести до неприємних запахів.

Як правильно монтувати унітаз

Приставте зібраний унітаз до підготовленого місця кріплення. Поперемінно закручуйте шурупи кріплення, затягуйте рівномірно один і другий.

Розтруб унітазу потрібно промазати герметиком і надягти гофру.

Збірка унітазу здійснюється зі складанням зливного бачка. Сучасні унітази, як правило, мають конструкцію «компакт», коли виробник поєднав разом бачок і унітаз. Встановлення унітазів з автоматичним обладнанням для набору і зливу води не виникає складності, увагу необхідно звернути на ретельний монтаж та регулювання у бачка клапана-поплавця.

Поплавковий клапан повинен регулювати напір і обсяг що надходить у бачок води. Поплавок необхідно відрегулювати.

Зверніть увагу! 

Тут діє правило – чим поплавок нижче, тим краще. Це в процесі експлуатації зменшить загальний витрата води в санвузлі і заощадить кошти. Мета регулювання – правильно встановити рівень наповнення в бачку води, щоб вона не доходила до зливного отвору на 50 міліметрів.

Далі прикручуємо нову гнучку підводку до водопроводу. Відкриваємо трохи водопровідний кран і через підводку зливаємо трохи води. Це робиться для того, щоб з труби з водою вийшов весь зайвий сміття. Воду закриваємо і прикручуємо до бачка нового унітазу другий частину підводки, перевіряємо наявність і цілісність конструкції гумових прокладок, які знаходяться під гайками підводки.

Відкриваємо воду в системі, перевіряємо на текти у всіх з’єднаннях бачка і підводки. Після того, як бак наповнився і набирав воду, необхідно почекати кілька хвилин і перевірити ще раз всю систему на наявність течі. Воду з бачка потрібно злити кілька разів, перевірити на наявність течі нові каналізаційні з’єднання. Через кілька годин рекомендується ще раз все ретельно оглянути, всі з’єднання після запуску води і безпроблемного зливу.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *