НовиниФасадні роботи

Як власноруч  покласти тротуарну плитку ?

Оприлюднено

Прикрашення території котра прилягає до будинку, з допомогою зелених насаджень слід приділити увагу пішохідним доріжкам для більш естетичного зовнішнього вигляду ділянки. Та прикрашення ділянки, для облаштування пішохідних доріжок використовують спеціальну тротуарну плитку , яка з допомогою хімічних добавок здатна витримати як морози так і спеку, пішохідні доріжки зроблять ділянку більш комфортнішою в усіх відношеннях. До того ж вона проста в монтажі.

 

Як обрати тротуарну плитку ?

Тротуарна плитка відрізняється високими якісними характеристиками – вона набагато міцніше бетону, а при інтенсивній експлуатації і великих навантаженнях, на відміну від інших матеріалів, не розсипається і не втрачає своєї привабливості.

Сам процес кладки плитки не швидкий, проте простий, щоб зробити це власноруч. Для самостійної кладки тротуарної плитки необхідно закупити вдосталь плитки, підготувати необхідний інструмент та витратні матеріали, після чого можна приступати до облаштування ділянки.

 

Якщо вас цікавить як правильно покласти тротуарну плитку своїми руками, то для початку вам потрібно дізнатися, як саме вибирати плитку, щоб кінцевий результат вас не розчарував. На сього існує чимала різноманітність тротуарної плитки, як відрізняється за:

 • розміру
 • обсягом
 • візерунку
 • якісним характеристикам

Перш ніж закуповувати матеріал потрібно виміряти площу тротуару, та обрахувати кількість плитки котра знадобиться для вашої ділянки, виходячи з розмірів обраної вами плитки. Найскладніше купувати плитку з фігурними елементами або складним візерунком. Тут потрібно не просто розрахувати її кількість, але і приблизно визначити її витрата з урахуванням підрізів. Оскільки її малюнок потрібно буде поєднувати, в процесі утворюється досить багато відходів, котрі можна буде також використовувати в майбутньому.

При розрахунку кількості тротуарної плитки потрібно враховувати спосіб кладки. Наприклад, при діагональної техніці витрата матеріалу істотно збільшується. Тому набагато простіше і вигідніше робити монтаж тротуару традиційним способом.

При виборі тротуарної плитки основним критерієм є її міцність, обумовлена ​​товщиною. Наприклад, для пішохідної доріжки цілком підійде плитка товщиною в сорок міліметрів. А якщо ви плануєте вимостити доріжку до гаража, по якій буде їздити автотранспорт, то краще вибрати плитки товщиною не менше п’яти сантиметрів.

 

Що необхідно для монтажу плитки?

Перш ніж вивчити інструкцію про те, як правильно покласти тротуарну плитку, вам потрібно підготувати інструмент, який знадобляться в процесі. Їх список досить довгий:

 • будівельний рівень (можна використати лазерні моделі)
 • гумовий молоток (необхідний для підгону плиток, та не пошкодження самої плитки)
 • дерев’яні кілочки (розпірки) і капронова нитка – з допомогою котрих буде зроблена розмітка
 • кельму (необхідно для розрівнювання піщаного шару)
 • трамбування – необхідна для ущільнення шарів
 • пісок і дрібний камінь ( з них потрібно буде зробити суміш, яка виконує функцію «подушки»)
 • углошліфувальная машинка ( інструмент для коригування розміру тротуарної плитки, можна використати болгарку)

Також не забудьте підготувати саму тротуарну плитку і бордюр – з його допомогою можна буде оформити доріжку більш якісно.

 

Як рівно покласти тротуарну плитку?

Коли Ви підготували інструмент та витратний матеріал, можна приступати безпосередньо до монтажу тротуарної доріжки. Проте навіть якщо ви уявляєте сам процес укладання вибраної вами плитки, не буде зайвим переглянути відео в просторах інтернету.

Отже, укладання тротуарної плитки своїми руками починається з попередньої підготовки території. Професійні майстри зазвичай складають план території, виміряють всі розміри, переносять їх на папір і тільки після цього приступають до роботи.

Необхідно зробити розмітку. Для цього знадобиться:

 • капронова нитка
 • кілочки
 • молоток

З їх допомогою потрібно буде позначити межі території, де ви плануєте покласти тротуарну плитку. В межах визначених кордонів потрібно зняти шар ґрунту на глибину приблизно двадцять сантиметрів. Стежте за тим, щоб на підготовленому ділянці не залишалося сміття і залишків трави.

Після того, як ґрунт буде рівномірно видалений, необхідно зробити подушку з дрібного каменю, який засипається, вирівнюється і ретельно трамбується. Потім потрібно приступати до укладання наступного шару з піску або піщано-цементної суміші. Пісок укладається товщиною до сорока сантиметрів. Якщо ви будете укладати піщано-цементну суміш, то досить буде шару в двадцять або тридцять сантиметрів. Пісок змішується з цементом в пропорціях 3: 1. Щоб шар був щільним, можна трохи змочувати суміш піску та цементу водою. Якщо ви хочете, щоб тротуарна плитка прослужила свій максимальний термін експлуатації, вам необхідно подбати про те, щоб з ґрунту, не проростали рослини. Зробити це можна за допомогою прошарку з геотекстилю, який укладається між самою тротуарною плиткою і подушкою з піску та цементу.

 

Робимо розмітку ділянки

Укладання тротуарної плитки повинна проводитися суворо по розмітці. Для цього потрібно виміряти рівень ухилу території, де буде облаштовуватися доріжка. Робити це краще у напрямку від будинку до вулиці.

Вбийте два кілочка уздовж лінії і натягніть між ними капронову нитку. Переконайтеся, що нитка лежить рівно відносно горизонтальної площини. Зробити це можна за допомогою рівня. Далі прив’яжіть вільний кінець нитки до третього кілочка і простягніть перпендикулярно до першої. Третій кілочок потрібно вбити вище перших двох. Потім вбивається четвертий кілочок, натягується нитка, в результаті чого утворюється прямокутник – це і є майданчик для укладання тротуарної плитки своїми руками.

 

Наступний крок кладка тротуарної плитки

Після завершення всіх підготовчих робіт, можна приступати до безпосереднього укладання тротуарної плитки. Покласти власноруч тротуарну плитку можливо кількома способами, наприклад:

 • традиційний
 • діагональний
 • комбінований

Якщо ви не професіонал, то найкраще підійде традиційний варіант. Спершу приготуйте розчин – шість частин піску змішайте з однією частиною цементу. Важливо, щоб пісок був досить вологим. Якщо ж пісок сухий – трохи його змочіть і викладайте суміш на підготовлену ділянку для укладання плитки тротуарної.

Ретельно втрамбуйте шар. З боків покладіть дві труби – на даному етапі вони гратимуть роль обмежувачів. Щоб переконатися, що шар абсолютно рівний, візьміть волосінь або нитку, натягніть її на труби і проведіть трохи в сторону – так ви побачите, де потрібно трохи прибрати, а куди навпаки, додати.

 

Як покласти правильно тротуарну плитку своїми руками: огляд плитки та  монтаж

Перед тим, як класти плитку своїми руками слід ретельно оглянути сам матеріал. Візьміть плитку і ретельно перевірте, щоб на них не було тріщин, сколів та інших дефектів, які можуть негативно позначитися на кінцевому результаті і якості експлуатації тротуарної доріжки.

Укладайте їх на підготовлену основу з мінімальним зазором. Використовуйте гумовий молоток, щоб підганяти плитки ближче одну до одної. Не забувайте про те, що тротуарна плитка хоч і міцний, але матеріал котрий схильний до дефекті, тому постукування гумовим молотком має бути легким.

Якщо плитки потрібно підрізати – використовуйте углошліфувальну машинку. Для цього потрібно:

 • зробити позначку
 • розпиляти плитку
 • укласти плитку врівень з іншими

Періодично перевіряйте рівень кладки – плитки повинні розташовуватися рівно і на одній лінії.

Після того, як ви укладете всі плитки самостійно, потрібно посипати доріжки дрібним гравієм і ретельно розтерти з допомогою жорсткої мітли або щітки. Потім можете приступати до затірки швів. Для цього краще користуватися спеціальними затирання, які продаються в магазинах. На цьому процес монтажу тротуарної доріжки плитками можна вважати завершеним. Єдине, що вам потрібно буде зробити далі – встановити бордюр.

Монтаж бордюрних плит

Вже стало зрозуміло, як правильно класти тротуарну плитку. Тепер слід з’ясувати, як встановити бордюр. Тут слід звернути увагу на те, що укладати бордюр можна в рівень з тротуарною плиткою, або трохи його підняти.

Основне завдання бордюру – це не естетична привабливість доріжки, як думають багато хто, а запобігання розповзання плиток на м’якому ґрунті. Для їх установки потрібно викопати спеціальні траншеї, ширина яких буде трохи більше, ніж розмір самого бордюру. Далі в траншеї необхідно укласти подушку з піску. Досить буде шару в п’ять сантиметрів. Пісок ретельно утрамбовується і зверху встановлюється плита, яку потрібно вирівняти і закріпити,закріплення відбувається шляхом підсипання ґрунту та утрамбовування ґрунту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *