При укладанні плитки виникає чимало запитань, таких як: що ж необхідно ? чи це важко ? Та починають з’являтись сумніви, щодо виконання робіть такого типу, більшість каже в мене нічого не вийде. Але в укладанні плитки немає нічого складного. Достатнього лише бажання та коштів, достатньо бути впевненим в собі та своїх силах.
При укладанні плитки на стіни необхідно:
– Якщо плитка кладеться повторно, необхідно підготувати поверхню, тобто демонтувати старий покрив та клей на котрий фіксівався покрив.
– Після проведення демонтажних робіт, необхідно підгатувати поверхню до нанесення суміші котра триматиме плитку.

Підчас підготовки поверхні до покладу плитки необхідно перевірити рівність стін, при необхідності виставити маяки та вирівняти стіни.
Якщо ж стіни рівні то необхідно нанести грунтівку, грунтівка забезпечить ліпше нанесення клеєвої суміші, та забезпечить додатковий ізоляційний шар.

Робота з плиткою

Для роботи по монтуванню плитки знадобиться шпатель, ємність в котрій замішуватиметься клеєва суміш, плиткоріз, або ж за відсутності алмазний диск для болгарки, необхідно для відрізання плитки. Також для вирізу круглих отворів бажано мати спеціальну насадку фрезу, кельма, гребінчастий шпатель.

нівелір лазерний
кельма
рівень
шпатель резиновий
гребінчастий шпатель

Приступаємо до покладу плитки, для укладання плитки бажано придбати готову клеєву суміш. При укладанні плитки на ДСП, або ж на теплу підлогу використовуйте еластичний клей.
Далі накидайте клеєву масу на поверхню та розтяніть її гребінчастим шпатилем до однакової товщини. Суміш також можна наносита безпосередньо на шпатель.

Плитка кладеться літерою т спочатку горизонтальний ряд під покладіть по центу стіни, для відбиття рівня використайте нівелір. Його лазер покаже ідеально рівну лінію, а в разі відсутності даного апарату, можете натягнути нитку, використовуючи будівельний рівень.
Після нанесеного клею покладіть першу плитку та злегка натисніть на неї, щоб плитка пристала до клею, решта плитки кластиметься відносно неї. Для забезпечення однакової відстані плитки використайте хрестоподібні вставки, або ж на спеціальні т подібні клики, вони забезпечать рівну поверхню. Адже будуть вдавлювати, або ж витягувати плитку. Їх необхідно класти на кожен кут плитки.

При переходах до іншого приміщення чи на інші типи покриттів, деформаційний шов у підставі дублюється в покритті з такою ж шириною. гребінчастий шпатель підбирається залежно від стороньої сторони плитки та її розміру.

Пришпаклюванні швів хрестоподібні роспорки можна залишити, якщо ви використовували еластичний клей, затирку тако ж бажано використовувати еластичну. При покупці спеціальної суміші для затирання швів необхідно придбати спеціальний резиновий шпатель. Таким шпателем буде легше наносити суміш між шви плитки.

Не рекомендується

  • Не бажано використовувати плитку котра призначена для приміщень, використовувати на балконах, терасах і доріжках. Вона буде там занадто слизькою, та швидко розіб’ється.
  • Класти велику плитку в маленьких приміщеннях і надто дрібну – в великих.
  • Настилати плитку на сумнівну поверхню, тобто поверхню яка не витримає вагу плитки та клею. Такі поверхні часто бувають в старих будинках та приміщеннях.

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *