ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Існує безліч різновидів плитки, та способів укладання плитки, з допомогою якої оформляють стіни і підлоги в будь-якому приміщенні. Одна з переваг плитки над листовими матеріалами полягає в тому, що з нею простіше працювати, і з успіхом можна облицювати нерівний простір.

Керамічна плитка- найбільш звичний для нас оздоблювальний матеріал. Вона застосовується в різних варіантах для облицювання стін і покриття підлог. Переваги керамічної плитки в тому що: вона надзвичайно зносостійка, її легко чистити, та не вимагає додаткових затрат на витратні матеріали при укладанні плитки, тому вона є ідеальним облицювальним матеріалом для кухонь і ванних кімнат. Більшість плиток мають глазуровану поверхню, хоча деякі не глазуровані різновиди зручніше для укладки підлог, оскільки у них не слизька поверхня. Підлога, викладена керамічною плиткою, холодна. Якщо до того ж врахувати його жорсткість, то зрозуміло, що довго на такому підлозі не простоїш. Однак, цей недолік легко виправити встановивши систему тепла підлога, тоді ваші ноги завжди будуть в теплі. Щоб викласти керамічною плиткою підлогу або стіну, потрібен час і трохи практики.

Найважча частина

це обрізання плитки та вирізання отворів під розетки. Керамічна плитка надзвичайно жорстка, але дуже тендітна. Найбільш поширений тип облицювальної плитки – прямокутна 200 × 300 мм, або квадратна 300 × 300 мм, хоча можна дістати довгасту, шестикутну, восьмикутну плитку та інші. Плитка на підлогу зазвичай великих розмірів – одна сторона квадрата дорівнює 200 мм. Є спеціальні жаростійкі види керамічної плитки, а для підлог схильних до низьких температур – морозостійкі різновиди. Керамічна плитка стає на місце за допомогою спеціального водостійкого клею, а зазори між плитками заливають рідким розчином спеціальної затірки. Різні клеї та розчини застосовуються для підлоги та облицювальної плитки.
 

ПЕРЕХОДИМО ДО ПРАКТИКИ!
КРОК ПЕРШИЙ – ОБЛАДНАННЯ ТА ІНСТРУМЕНТИ.

Інструмент для різання кераміки. При розрізуванні керамічної облицювальної плитки треба спочатку розмітити поверхню, а потім скористатися кусачками, які ламають плитку по наміченій лінії. Ці кусачки можуть бути різних типів – як важкі металеві, так і легкі пластмасові. Для розрізання підлогової керамічної плитки потрібно машинка або верстат для різання плитки, яка не буде кришити плитку і сколювати краю.

Наждачний папір. Для вирівнювання гострих кутів керамічної плитки можна використовувати кремнієву твердо сплавну наждачний папір або напилок для кераміки і абразивний брусок.

Плоскогубці. Можуть використовуватися для «відкушування» шматочків керамічної плитки, коли розріз, наприклад, розташований близько від краю і плитку можна відламати. Для цієї мети можна скористатися також гострими шпилями.

Рейка для обробки крайок. Пристосування для того, щоб акуратно закінчити керамічне облицювання по краях.

Розподільник клею. У розподільнику є борозенки, щоб залишати валики з клею на стінці або на підлозі.

Гумовий шпатель. Служить для нанесення рідкого розчину (для закладення швів) на поверхні, облицьовані плиткою.

Шпатель для ремонту стін і металева рулетка для зняття розмірів.

 

ДРУГИЙ КРОК – ПІДГОТОВКА ПОВЕРХОНЬ.


Всі поверхні, які треба облицьовувати плиткою, повинні бути добротними, сухими і плоскими, а якщо треба викладати підлогу, то він повинен бути ще і рівним, стіни також повинні бути рівними.

Виправте поверхню стін перед тим, як облицьовувати їх плиткою. Невеликі тріщини, отвори і ніші можна заповнити оздоблювальним наповнювачем, який наноситься шпателем, і якщо в цьому є необхідність, обробляється наждачним папером, коли схопиться.

 
КРОК ТРЕТІЙ – Розмітка.

Вирішіть де ви збираєтеся почати облицювання (скажімо, у плінтуса або над робочою поверхнею на кухні). Нижній ряд плитки, укладають зазвичай так, щоб він перекривав край плитки для підлоги (така плитка, як правило, твердіше, товщі і дає при обрізанні більш нерівні краї). Тому укладання на стіні почнемо з другого ряду плитки, а нижній ряд плитки будемо приклеювати після укладання плитки на підлозі. Порада! Між керамічними облицювальними плитками повинні залишатися шви, які заповнюються рідким розчином, щоб вони акуратно виглядали. Найпростіший метод домогтися рівномірних замазочних швів – вставити між плитками знімну пластмасову розпірку в формі хреста, відповідного розміру, яка вставляється в стик між чотирма плитками. Їх видаляють після того як клей схватиться. Далі позначаємо на стіні горизонтальну лінію за допомогою водяного рівня і виставляємо нитки. З цієї лінії прикріпіть пряму дерев’яну рейку або металевий профіль (обшивальну дошку) до стіни таким чином, щоб її верхній край був розташований на місці нижньої кромки другого ряду плитки. В даному випадку на фото виставлена металева рейка для першого ряду.

 

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ – Закріплення настінної плитки.

Спочатку закріпіть основний масив базової плитки, відомий, як «поле», і дайте клею висохнути. Потім укладайте бордюрну або окантовочну плитку. Закріплюючи керамічну плитку в тій області, яка може промокати, обов’язково застосовуйте водовідштовхувальний клей. Не наносіть клей на занадто велику площу, правильне кількість – близько одного квадратного метра. Подбайте про те, що б клей був рівномірно розподілений по поверхні.

Притисніть першу плитку на потрібне місце, а потім ідіть від неї, закріплюючи по одній плитці за один раз. Щільно притискайте плитки до стіни, що б клей видавлювався по краях. Клей дозволить вам «везти» плитку по стіні, поки вона не стане на потрібне місце. Для плитки, у якій немає розпірних виступів або кутових ребер, використовуйте пластмасові розпірки, щоб створити рівні шви.

Притискаючи плитку на місце, перевіряйте вимірювальним стрижнем, чи правильно вона сіла, і на око визначайте, лягла вона прямо. Час від часу приставляють рівень або прямокутну кромку до поверхні. Подбайте про те, що б зайвий клей був видалений з лицьової поверхні і з швів плиток ще до того, як він засохне. Подбайте про те, що б зайвий клей був видалений з лицьової поверхні і з швів плиток ще до того, як він засохне.

 

КРОК П’ЯТИЙ – замазки швів.

Шви між керамічними плитками треба закладати спеціальними затирання або цементним розчином. Якщо для закріплення ви користувалися сумішшю клею і цементного розчину, то цієї ж сумішшю можна закладати шви.

Порада! Затірки для швів треба розводити з порошку. У продажу є готові прості і кольорові затирання і клеї торгової марки Ceresit.

Для розподілу затирки користуйтеся гумовим валиком або шпателем, стежачи за тим, щоб він досить добре проникав в усі шви між плитками. Гумовим валиком можна знімати зайву затірку з поверхні плитки, але для цієї мети вам ще знадобитися волога губка.

Після нанесення затирки на всі шви між плитками, коли вона ще тільки починає укріпляти, пройдіться по всіх лініях заокругленим дерев’яним бруском (або спеціальним пластмасовим інструментом для затирання), щоб затирка акуратно лягла в кожен шов і мала закруглену поверхню. По ходу руху знімайте зайву затірку. В кінці всієї роботи протріть всю поверхню губкою, а потім надайте їй блиск сухою ганчіркою.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *